23 Kasım 2016 Çarşamba

Günün yazısı | 24 Kasım

Herkese merhaba, nasılsınız? Beni sorarsanız iyiyim çünkü doğum öncesi iznime ayrılabildim. :) 1.yazılıları yaptım, performans ödevlerini verdim, sınav analizlerini yaptım, konu olarak yıllık planla aynı gidiyordum kısacası görevlerimi tamamlamış bir şekilde ayrıldım, o açıdan içim rahat. Son haftalarda okulda çok zorlanmaya başlamıştım, son doktor kontrolümde de bazı sıkıntılar çıkınca izne ayrılmak durumunda kaldım. Bebeğim sağ böbreğime baskı yaptığı için böbreğimde büyüme olmuş maalesef, idrar yolu enfeksiyonuda ona bağlıymış. Sağ kaburgamın altının ağrısından duramıyordum zaten anlamıştım bir şey olduğunu. Eğer biraz daha kötüleşirse tel takılacakmış ameliyatla. İnşallah o duruma varmadan doğumum gerçekleşir de gerek kalmaz. Şu an onu engellemek için sürekli sol tarafıma doğru uzanmam gerekiyor. Ayakta durmak ya da oturmak baskıyı artırıyormuş. Hayatımı zorlaştırıyor ama yapacak bir şey yok doğuma kadar sabredeceğim. İdrar yolu enfeksiyonundan da kurtulamadım haliyle, antibiyotik ilaç alıyorum geçiyor sonra tekrar başlıyor. Oda erken doğuma neden oluyor o yüzden tehlikeli. Yukarıda belirtmedim ama 34 haftalık bebeğim. Biraz daha dayanırsa içeride çok mutlu olacağım. Bende yavaştan bebek ihtiyaçlarını tamamlamaya çalışıyorum. Hastane çantam hazır değil onu hazırlayacağım. Mobilyalarımız yarın (sabah) gelecek. Bebeğimin kıyafetleri yıkandı, ütülendi, yerleştirilmeyi bekliyor. Böyle tatlı telaşları seviyorum. Yoğunluktan blogumla ilgilenmeye zaman kalmıyordu ama artık evde olduğum için bol bol yazılar paylaşacağım, özlemiştim zaten. :)

Bu arada tüm öğretmenlerin öğretmenler günü kutlu olsun. :))

4 yorum:

 1. Öncelikle öğretmenler günün kutlu olsun Red. İzne ayrıldığına sevindim, aman kendine dikkat et. Hayırlısıyla dünyaya gözlerini açsın inşallah bebeğin! Kocaman sevgileer ^.^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim Gözde, çok naziksin :) Amin inşallah bende bu sürecin hızlıca geçmesini bekliyorum, sevgiler :))

   Sil
 2. Biraz geç de olsa, öğretmenler günün kutlu olsun :)) Junior da aramıza hayırlısıyla katılınca, blogu beraber yazarsınıız :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim canım, inşallah bakalım :))

   Sil