16 Aralık 2015 Çarşamba

Silber - Rüyalar Kitabı 1 | Kerstin Gier


Rüyaların gizemli ülkesine, merak uyandıran bir yolculuk…
Kertenkele tokmaklı, gizemli kapılar; konuşan taş heykeller ve elinde baltasıyla, delirmiş bir bakıcı… Liv Silber'ın rüyaları son zamanlarda epey tuhaflaşmıştır ve içlerinden biri fazlasıyla kafasını kurcalamaktadır. Bu rüyada geceyarısı dört çocuğun gizemli ve karanlık bir ayin gerçekleştirdiği bir mezarlıktadır. Üstelik Liv bu dört genci normal yaşamında tanımaktadır çünkü Grayson ve üç arkadaşı gerçekten vardır.Liv kısa süre önce bu dört gencin okuduğu okula kaydolmuştur ve aslında hepsi iyi çocuklardır. Mezarlıktaki geceden daha korkutucu olan, arkadaşlarının Liv'in rüyada söylediği ancak gerçek hayatta hiçbir şekilde sözünü etmediği şeyleri bilmesidir. Çocukların bunu nasıl öğrendiğini çözmek ise, bilmeceleri çok seven Liv'in uzak duramayacağı kadar çekici bir gizemdir…


Arka kapak yazısı böyle diyor.

Benim yorumuma gelirsek eğer; En başta şuna açıklık getireyim bu yazarın ilk defa bir kitabını okudum. "Popüler seri"sini okumadım (Aşk tüm zamanların içinden geçer). O yüzden yazar ile ilk tanışmam bu kitapla oldu. 

Okurken kitabın başlarında çocuksu bir kitap diye düşünmüştüm ama sonrasında sardı ve birkaç saat içinde bitirdim. Şu an serinin diğer kitaplarını merakla bekliyorum. 

Ana karakter Liv rüyalarda yolculuk yapan bir kız. Başkalarının rüyalarına girip çıkabiliyor ve böylece macerası başlıyor. Bizde burada dahil oluyoruz.
Kitapta aşk, entrika, aksiyon bolca var. Özetini yapmayacağım keza arka kapak yazısı her şeyi anlatıyor detaya girersem spoiler vermiş olurum. 

Kitabı okumanızı öneririm. İnsana çok bir şey kattığı söylenemez ama okurken kitabın dünyasına dalıyorsunuz biraz gerçek hayattan uzaklaşıyorsunuz. Yani kafa dağıtmak için iyi.

Ayrıca kitabın kapak tasarımı muhteşem. Kapakta bulunan kapı Liv'in rüya kapısı. Hepimizin rüya kapıları olduğunu düşünsenize çok eğlenceli değil mi? :)Puanım : 3/5 

3 yorum: